gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  

  •  
Padomes 2015.gada 11.maija lēmums 2015/773, ar ko izveido Sociālās aizsardzības komiteju un atceļ Padomes lēmumu 2004/689/EK

2015.gada 11.maijā tika pieņemts Padomes lēmums 2015/773, ar kuru izveido Sociālās aizsardzības komiteju un atceļ Lēmumu 2004/689/EK (turpmāk – Lēmums).

Ar šo lēmumu izveido Sociālās aizsardzības komiteju, kurai ir padomdevējas statuss, lai veicinātu Eiropas Savienības dalībvalstu sadarbību sociālās aizsardzības politikas jomā. Sociālās aizsardzības komitejas uzdevumi ir:
  • uzraudzīt sociālo situāciju un sociālās aizsardzības politiku attīstību dalībvalstīs un Eiropas Savienībā;
  • veicināt informācijas, labākās prakses un pieredzes apmaiņu;
  • pēc Padomes vai Eiropas Komisijas lūguma sagatavot ziņojumus, sniegt atzinumus u.c.

Saskaņā ar Lēmumu katra dalībvalsts un Eiropas Komisija dalībai Sociālās aizsardzības komitejā nominē divus pārstāvjus. No šo pārstāvju vidus uz 2 gadu termiņu (ar iespēju pagarināt to uz vēl 2 gadiem, bet īpašos gadījumos vēl uz 8 mēnešiem) tiek ievēlēts priekšsēdētājs. Priekšsēdētājam darbā palīdz četri priekšsēdētāju vietnieki (divi no Sociālās aizsardzības komitejas locekļiem, viens no esošās Prezidentūras un viens no nākamās prezidentūras).

Lēmums nosaka, ka Sociālās aizsardzības komiteja konkrētu jautājumu izpēti var uzticēt savu locekļu aizstājējiem vai šim nolūkam var izveidot darba grupas.

Padomes 2015.gada 11.maija lēmums 2015/773, ar ko izveido Sociālās aizsardzības komiteju un atceļ Padomes lēmumu 2004/689/EKKontaktpersona:
Sociālās politikas plānošanas un attīstības departamenta direktore Diāna Jakaite (tālr.:67021629, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)