gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Atbalsts trūcīgām ģimenēm atvieglo šo mājsaimniecību budžeta slogu

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (Fonds) ietvaros 2017. gada pirmajā pusgadā aktīvi turpinājusies atbalsta sniegšana trūcīgām un krīzes situācijā esošām ģimenēm gan izsniedzot pārtikas preču, higiēnas un saimniecības preču un mācību piederumu pakas, gan nodrošinot maltītes, gan organizējot izglītojošus pasākumus un sniedzot dažāda veida konsultācijas.

No 2017. gada janvāra visā Latvijas teritorijā uzsākta papildu trīs veidu (atkarībā no bērna vecuma) pārtikas preču paku zīdaiņiem un maziem bērniem vecumā no 7 līdz 24 mēnešiem izdale. Savukārt no 2017. gada marta ģimenes ar zīdaiņiem un maziem bērniem līdz 2 gadu vecumam var saņemt četru veidu higiēnas preču pakas.

Fonda pārtikas un pamata materiālās palīdzības atbalsts ir atvieglojis vistrūcīgāko iedzīvotāju un mājsaimniecību budžeta slogu. Liela nozīme šajos sešos mēnešos bijusi izzinošu un praktisku pasākumu organizēšanai - norisinājušies vairāk nekā 700 pasākumi, kuros piedalījās 5 190 dalībnieki.

Papildpasākumu organizēšana ir būtiska Fonda sastāvdaļa, jo sniedz cilvēkiem atbalstu praktisko iemaņu attīstībai. Pasākumu galvenās tēmas bija - veselības veicināšana, dzīves prasmju pilnveidošana, nodarbinātības paaugstināšana. Organizētas sportiskās un brīvā laika pavadīšanas aktivitātes, kā arī jurista, sociālā pedagoga, psihoterapeita un psihologa konsultācijas.

Pasākumi par veselības tēmām ir šī pusgada apmeklētākie pasākumi, piesaistot 1 205 dalībniekus. Savukārt pasākumus par ēst gatavošanu un uzturu apmeklējuši 1 147 dalībnieki. Partnerorganizācijas piedāvāja praktisko dzīves iemaņu apguvi, veicinot cilvēku pašizaugsmi un attīstību - jauno māmiņu skoliņa, drošība uz ceļa, pozitīvas audzināšanas metodes ģimenē, dārza kopšana, mājas uzkopšanas vienkāršākie palīglīdzekļi u.c. Ņemot vērā šī gada papildu atbalstu mazuļiem, partnerorganizācijas organizēja papildpasākumus arī ģimenēm ar bērniem.

Šajā pusgadā izdalītas 169 515 pārtikas preču pakas un nodrošinātas 158 070 gatavās maltītes. Ģimenēm ar bērniem izdalītas 25 826 higiēnas un saimniecības preču pakas, 4 338 mācību piederumu pakas. Savukārt ģimenes ar zīdaiņiem un maziem bērniem papildus saņēmušas 3 279 pārtikas un 2 029 higiēnas preču pakas.

Labklājības ministrija ar Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām palīdzību nodrošina papildu atbalstu trūcīgiem un krīzes situācijā nonākušiem cilvēkiem, īpaši rūpējoties par ģimenēm ar bērniem.

 

Infografika: atbalsts_vistrucigakajiem.png - 485.62 KB