gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Aktualitātes 

Labklājības ministrija ir apkopojusi labās prakses piemērus sociālās iekļaušanas jomā Latvijā. Tā kā šī joma ir plaša, sākotnēji uzmanība tika vērsta uz labās prakses apzināšanu izglītības un nodarbinātības pakalpojumu nodrošināšanā nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem bērniem un jauniešiem.

Apkopotie labās prakses piemēri:

    sekmē iekļaujošas izglītības attīstību un pieejamību skolēniem, kuriem nav pamata un/vai vidējā izglītība; bērniem ar funkcionāliem traucējumiem; notiesātiem; čigānu (romu) bērniem; sociālā riska bērniem un jauniešiem (no nelabvēlīgām ģimenēm, no trūcīgām/maznodrošinātām ģimenēm u.c.).
    veicina jauniešu - bezdarbnieku; jauniešu - invalīdu-bezdarbnieku; čigānu (romu) jauniešu; no ieslodzījuma vietām atbrīvoto jauniešu un citu sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu grupu nodarbinātību.
Par „labo praksi" tiek uzskatīts praktisks, efektīvs risinājums dažādiem ar sociālās iekļaušanas jomu saistītiem jautājumiem, ko ir izstrādājusi vai veiksmīgi izmanto kāda institūcija vai organizācija.

Ja arī Jūs vēlaties pieteikt savu organizāciju kā labās prakses piemēru sociālās iekļaušanas veicināšanā, lūdzam aizpildīt pievienoto formu un to nosūtīt sociālās iekļaušanas politikas departamenta speciālistei Margaritai Spiridovskai uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
  • Ziņojums par nacionālo sociālās azisardzības un sociālās iekļaušanas stratēģiju 2008.-2010.gadam

Labklājības ministrija ir sagatavojusi ziņojumu par nacionālo sociālās aizsardzības un sociālās iekļaušanas stratēģiju 2008.-2010.gadam, kuru valdība apstiprināja 2008.gada 7.oktobrī.

Ziņojuma galvenais mērķis ir veicināt efektīvāku sociālās aizsardzības jomā īstenoto politiku koordināciju, kas panākams, izstrādājot saskaņotas politikas trīs jomās: sociālās iekļaušanas, pensiju un veselības aprūpes un ilgtermiņa aprūpes jomās.

Ziņojums sastāv no 3 dokumentiem:
1. Nacionālais sociālās iekļaušanas plāns 2008.-2010.gadam.
2. Nacionālais pensiju stratēģijas ziņojums.
3. Nacionālais veselības un ilgtermiņa aprūpes stratēģijas ziņojums.

Šāds ziņojums ir jāizstrādā katrai Eiropas Savienības dalībvalstij un  jāiesniedz Eiropas Komisijai.

Labklājības ministrija ziņojumu sagatavoja sadarbībā ar nozaru ministriju, pašvaldību reģionālo attīstības aģentūru, nevalstisko organizāciju, sociālo partneru, Centrālās statistikas pārvaldes pārstāvjiem Sociālās iekļaušanas politikas koordinācijas komitejas ietvaros.

  • Katru gadu Eiropas Parlaments un Eiropas Komisija pasludina tematisko gadu, lai pievērstu uzmanību kādai Eiropas Savienības ietvaros aktuālai problēmai. 2010.gads ir pasludināts par Eiropas gadu cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību, pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes 2008.gada 22.oktobra Lēmumu Nr. 1098/2008/EK par Eiropas gadu cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010.gads). Eiropas gada mērķis un pamatprincipi ir trūkumā dzīvojošu cilvēku pamattiesību atzīšana, valsts iestāžu un pilsoniskās sabiedrības dalīta atbildība, lai panāktu lielāku sociālo kohēziju, un atkārtoti pausta gatavība kopīgi izskaust nabadzību.
cinai_pret.gif - 10.98 KBlogo_eng.png - 8.34 KB