gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

cinai_pret.gif - 10.98 KB
 Labas gribas vēstnieki

Daina Jāņkalne,
TV producente

Daina Jāņkalne ir žurnāliste ar lielu pieredzi reportāžu veidošanā par sociāliem jautājumiem. Viņas atpazīstamākais TV raidījums „Abi labi" ir veltīts sociālu jautājumu un sabiedrībai svarīgu jautājumu apspriešanai.

Daina ir ieguvusi maģistra grādus žurnālistikā un TV režijā, kā arī izgājusi profesionālās izglītības kursu kultūras menedžmentā Hamburgas mākslas un Mūzikas akadēmijā. Veiksmīgi darbojusies dažādos medijos - TV, radio, presē. Dibinājusi un kā galvenā redaktore veidojusi žurnālu „Una".„Sociālie jautājumi ilgu laiku ir bijusi mana tēma, strādājot žurnālistikā. Nabadzība, atstumtība un iespēju trūkums diemžēl ir arī Latvijas realitāte, taču cilvēki lielākoties šo realitāti neatpazīst. Mūs ir iespaidojušas sociālo katastrofu ainas, kuras ziņās saņemam no Āfrikas vai kara skartajām zonām, vecākajai paaudzei dzīvā atmiņā ir pašu pārdzīvotais 2. Pasaules karš, un uz šī fona nabadzības „Eiropas variants" šķiet viegli paciešamas grūtības. Cilvēki klusē un mēģina izdzīvot ar niecīgiem resursiem, ārēji saglabājot sociālo prestižu. Tieši tāpēc Latvijas sabiedrība kopumā ir pārāk iecietīga pret sociālo nevienlīdzību un faktoriem, kas to veicina."

Vēlos sniegt arī savu ieguldījumu, lai padarītu atpazīstamu nabadzības un sociālās atstumtības seju Latvijā. Cilvēkiem nav jākaunas par atstumtību un iespēju trūkumu, bet jāmeklē ceļi, kā no šis situācijas izkļūt. Es vēlētos vairot cilvēku informētību par šiem jautājumiem un iemācīt sabiedrību atpazīt, diskutēt un risināt šis problēmas."