gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

cinai_pret.gif - 10.98 KB
 Aktualitātes
  • Taureņa Efekts: Bērnu nama audzēkņi maizes ceptuvē "Lāči" veidos savu īpašo maizes kukulīti!

Vislatvijas labdarības kampaņas „Taureņa Efekts" ietvaros šī gada 9. jūnijā tiek organizēta Pieredzes diena maizes ceptuvē „Lāči", kuras laikā bērnu namu audzēkņi no Jēkabpils un Jelgavas rajona, kā arī no Rīgas ne tikai uzzinās daudz interesantu faktu par maiznieka profesiju, bet arī iejutīsies maiznieka lomā, piedaloties maizes cepšanā.

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar LR Labklājības ministriju kā viena no iniciatīvām Eiropas gada (2010) cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību ietvaros. Pasākuma laikā bērnus gaida aizraujoša ekskursija maizes cepšanas pasaulē, kuru vadīs „Lāču" maizes ceptuves saimnieks, Eiropas gada (2010) Labas gribas vēstnieks Normunds Skauģis. Bērni atbrauks ar zīmējumiem un īsiem stāstiem par to, kā viņuprāt top maize. Pasākuma laikā ciemiņi paši izceps savus maizes kukulīšus un zināšanas par maizi vairos spēlē „Tik (ne)zināmā maize", pēc kuras notiks īstas latviešu zupas degustācija.  

Pieredzes diena maizes ceptuvē „Lāči" (Rīgas - Liepājas šosejas 12.km, Babītes pagasts, Babītes novads) notiks 9. jūnijā no plkst. 12:30 līdz 15:30. Mediju pārstāvji, kuri plāno apmeklēt pasākumu, ir aicināti apstiprināt savu dalību līdz 8. jūnijam, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot uz 26183386 (Olga Kazaka).

Par kampaņu «Taureņa Efekts»

Vislatvijas labdarības kampaņa „Taureņa Efekts" sākās 2009. gada aprīļa sākumā. Kampaņas mērķis: palīdzēt bērnu namu audzēkņiem adaptēties sabiedrībā pēc audzināšanas iestādes beigšanas. Kampaņas ietvaros tiek rīkotas „Pieredzes dienas", kurās ir aicināti piedalīties visi, kas vēlas dalīties ar bērniem savā profesionālajā un dzīves pieredzē. Fotomākslinieks Māris Kiseļovs (www.marimoart.lv) ir izveidojis labdarības albumu „Taureņa Efekts", kuru nav iespējams nopirkt. Par tā īpašniekiem kļūst tikai tie, kas atbalsta labdarības projektu.

Akcijas «Taureņa Efekts» filozofija

Amerikāņu meteorologs un matemātiķis Edvards Lorencs izvirzīja Haosa teoriju, ietverot tajā koncepciju „Taureņa efekts", aprakstot, kā pat niecīgākās izmaiņas sistēmā var izraisīt milzīgas pārmaiņas kādā citā vietā. Šī ideja mūs iedvesmoja realizēt projektu, kura mērķis ir akcentēt, ka katrs Latvijas iedzīvotājs var līdzdarboties bērnu situācijas uzlabošanā. Ieguldot pat niecīgākos resursus, mēs varam sasniegt varenus mērķus, tādēļ mēs esam pārliecināti, ka lielās lietas slēpjas mazajās. Projekta filozofija paredz, ka katrs var pievienoties tai jebkurā brīdī!

Par Eiropas gadu (2010)

Ņemot vērā, ka šis gads Eiropas Savienībā pasludināts par Eiropas gadu cīņai  pret nabadzību un sociālo atstumtību,  iedzīvotāji dažādos pasākumos tiek  aicināti kopīgi vienoties pastāvošo stereotipu un dažādu aizspriedumu laušanā par nabadzības un sociālās atstumtības iemesliem.  Nereti ikdienā netiek pievērsta pietiekama uzmanība tiem cilvēkiem, kuri dažādu iemeslu, piemēram, prasmju, zināšanu trūkuma, diskriminācijas, invaliditātes, dēļ cieš no sociālās  atstumtības,  jo  nespēj  nodrošināt  labklājīgu dzīves līmeni,  kāds citam liktos pašsaprotams.  Līdz ar to viņiem samazinās iespējas   atrast   darbu,   palielināt  savus  ienākumus,  izglītoties  un iesaistīties sabiedriskajā dzīvē. Lai veicinātu diskusijas par minēto problemātiku un pievērstu sabiedrības uzmanību Eiropas gada  (2010) izvirzīto jautājumu aktualizēšanā, katrā ES dalībvalstī  ir  izvēlēti tā dēvētie Labas gribas vēstnieki. Šādi vēstnieki aktīvi darbojas  arī  Latvijā un viņu dzīves pieredze, sasniegumi var kļūt par  labu iedvesmas un motivācijas avotu jebkuram, jo īpaši jauniešiem, kas vēl tikai meklē sasniedzamos mērķus nākotnei.


Papildus informācija
Olga Kazaka
Kampaņas „Taureņa Efekts" organizētāja
Tālr. 26183386
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.taurenaefekts.lv
www.olsen.lv

Inese Salmiņa
Eiropas gada (2010) Labas gribas vēstnieku koordinatore
Tālr. 67505290
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.