gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

 

Godātie kolēģi,

Skumja sakritība, bet tieši šobrīd otrā zālē notiek preses konference, kuru rīkojam, atsaucoties uz nesenajiem Jaunjelgavas notikumiem, kad no vecāko klašu skolēnu fiziskās vardarbības skolā ir cietis bērns. Gadījums ir tik smags, ka es neloloju ilūzijas, ka, lai ar pārdzīvoto tiktu galā, bērnam pietiks ar valsts piedāvātajām desmit reizēm pie psihologa. Vēl vairāk, ņemot vērā, ka tas ir noticis tik relatīvi mazā vietā, no psiholoģiskās spriedzes cieš arī viņa mamma un puikas mazais brālītis.

Vakardien uzzinājām vēl vienu šokējošu ziņu, kad Rīgā tikai aizturēts kāds jauns tēvs, kurš ir piekāvis abus bērnus, iespējams, arī seksuāli izmantojis.

Šobrīd sociālā situācija valstī ir platu soli iepakaļ ekonomiskajai. Ja finanšu ziņā valsts budžets sācis atlabt, daļa Latvijas ģimeņu patiesās krīzes sekas izjūt tikai tagad, kad uzkrātā spriedze sabiedrībā un tās spogulī - bērnos, sprāgst. Turklāt, parādās arvien jauni agresijas izpausmes veidi un arvien jaunas problēmas, kuru risināšanai var nepietikt ar augstskolā apgūto. Es ceru, ka mēs beidzot arī publiskajā telpā spēsim iegriezt to smago ierūsējušo kuģa ratu par izpratni par sociālā darbinieka darba nozīmi un veidot politiķu un sabiedrības izpratni, ka no jūsu darba ir atkarīga mūsu sabiedrības garīgā un fiziskā veselība, potenciāla izmantošana, īpaši reģionos. Nemaz nerunājot par mūsu mazajiem sabiedrības locekļiem, kuru bērnības kvalitāte nosaka Latvijas nākotnes izredzes.

Es gribu pateikties katram sociālajam darbiniekam, kas ir jutis motivāciju papildināt savas zināšanas un prasmes, strādājot ar vardarbībā cietušiem bērniem un viņu ģimenēm un paldies mūsu vienam no produktīvākajiem un labākajiem sadarbības partneriem - „Dardedzei". Tāpat paldies visiem sociālo dienestu un pašvaldību vadītājiem, kas ir atbalstījuši savu darbinieku tālākizglītību, kā uz to norādijis arī Jaunjelgavas gadījums - pašvaldības izpratne par šīm lietām ir vienlīdz svarīga ar sociālā dienesta izpratni. Es ceru, ka šodien, neskatoties uz skumjajiem pēdējo dienu notikumiem, jums ir svētku sajūta sirdīs. Vismaz man ir, jo tas nav un nedrīkst būt iemesls nolaist rokas, vilties, kļūt truliem un aizvērt acis. Tam jākļūst par mudinājumu celties, strādāt un apgūt jaunas iemaņas kā palīdzēt Latvijai augt vēl spītīgāk. Paldies par jūsu darbu!