gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Labklājības ministres Ilzes Viņķeles uzruna,

pasniedzot Ministru kabineta balvu

izglītības programmai „Iespējamā misija"

2013. gada 14. novembrī

Kā ziņots, Ministru kabineta balva ir Latvijas Republikas valdības augstākais apbalvojums, un to piešķir par personas ieguldījumu demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā. Šogad Ministru kabineta balva ietver Ministru kabineta Goda diplomu, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 5000 latu apmērā.

Šogad Ministru kabineta balvu saņem Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns, tēlnieks un Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis Indulis Ojārs Ranka, akadēmiķe un habilitētā medicīnas doktore Jekaterina Ērenpreisa, kokrūpnieks Juris Biķis un izglītības programma „Iespējamā misija".

Tā kā „Iespējamo misiju" apbalvojumam virzīja Labklājības ministrija, balvu izglītības programmai pasniedza labklājības ministre Ilze Viņķele:

„Kādēļ Labklājības ministrija pieņēma lēmumu virzīt organizāciju „Iespējamā misija" Ministru kabineta balvai? Tādēļ, ka mēs apzināmies un izprotam to vienkāršo patiesību, kas atkal un atkal tiecas mums atgādināt, ka tieši izglītība ir ikvienas ilgstošas un patiesas labklājības pamats. Izglītoti ļaudis spriež un rīkojas atbildīgāk, ir drošāki, aktīvāki un labvēlīgāki cits pret citu. Ja mēs dodamies ceļā, gribēdami nokļūt pārtikušā, aktīvā, no aizspriedumiem brīvā sabiedrībā, tad izglītība ir mūsu uzticamākais ceļabiedrs. Un „Iespējamā misija" ir organizācija, kas to apzinās ne tikai vārdos, bet ir skaidri, pārliecinoši un noturīgi apliecinājusi darbos.

Kā izpaužas ‘misijas' darbs? 91 skolotājs dažnedažādās Latvijas vietās ir devies mūsu skolu klašu telpās, lai ietekmētu 14 000 bērnu dzīves. Tie ir vidēji 24 gadus veci jaunieši, kas tiek atlasīti konkursos, kur uz vienu skolotāja vietu pretendē 10 jaunieši. Tie ir gaiši, izglītoti, pasauli un sevi izzināt griboši jauni cilvēki, kas strādā tāpēc, ka tic tam, ko dara.

Līdzīgi kā „Iespējamai misijai" radniecīgā organizācija Lielbritānijā „Teach First" ir kļuvusi par tās valdības deklarācijas sastāvdaļu, iezīmējot ceļu un mērķi, kurp doties valsts izglītības sistēmai, tāpat arī „Iespējamā misija" Latvijā jau šobrīd praksē rāda tos principus, kas būtu pielietojami visā mūsu izglītības sistēmā. Tie paredz, ka par skolotājiem kļūst talantīgākie un spējīgākie jaunieši, kuri klašu priekšā stājas ar aizrautību pasniegt ko jaunu, kuri seko līdzi pasaules labākajām praksēm un tiecas tās iesavināt savā darbā, kuri regulāri izglītojas un pilnveido kā sevi, tā savu metodiku.

Ar viņiem mums jālepojas! Esmu patiesi pagodināta un priecīga šiem cilvēkiem un viņu izlolotai idejai šodien pasniegt Ministru kabineta balvu".

 

Papildu informācija:

Marta Krivade

labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

+371 26486312

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.