gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Labklājības ministrija turpina tradīcijas un jau sesto gadu organizē Vasaras skolas sociālajiem darbiniekiem. Pasākuma mērķis ir  veicināt sociālo darbinieku profesionalitāti un sociālā darba profesijas pārstāvju personības attīstību un izaugsmi trīs dienu garumā intensīvi apgūstot jaunas metodes un tehnikas, ko vēlāk izmantot savā ikdienas darbā.

Otro gadu pēc kārtas tiek organizētas divas Vasaras skolas – jūlija sākumā jau notika pirmā Vasaras skola sociālajiem darbiniekiem darbam ar ģimenēm ar bērniem, bet  no 16. līdz 18.jūlijam notiks šogad otrā Vasaras skola, kurā piedalīsies sociālie darbinieki, kuri strādā ar pieaugušām personām. Vasaras skolu norises vieta ir Lubānas novadā, Latvijas Valsts mežu atpūtas un tūrisma centrā “Ezernieki”.

“Manuprāt, šādām vasaras skolām ir augsta pievienotā vērtība, “atzīst labklājības ministre Ramona Petraviča. “Pirmkārt, sociālo darbinieku pieredze darbā ar tik dažādām mērķa grupām rada ļoti atšķirīgu pieredzi, kas lieliski var noderēt pilnīgi negaidītās situācijās, no kādām  nav pasargāts neviens sociālā darba veicējs. Otrkārt, iziet ārpus ierastās darba vides – tā jau daļēji ir atpūta. Ja vēl pildīta ar lietderīgām prasmēm un  zināšanām – tad kopā pavadītais laiks ir patiešām zelta vērts, “.

Tāpat kā iepriekš piedalīties aicināti pašvaldību sociālo dienestu, ieslodzījuma vietu, slimnīcu, nevalstisko organizāciju u.c. institūciju sociālie darbinieki.

Arī otrās Vasaras skolas  tēma plānota par un ap  attiecībām un komunikāciju gan ar klientiem, gan arī ar kolēģiem. Būt spējīgam izveidot attiecības, tās uzturēt un reflektēt ir sociālā darbinieka galvenā pamatprasme. Komunikācija ir attiecību veidošanas stūrakmens.

Vasaras skolā triju dienu laikā dalībnieki iepazīsies ar daudzveidīgajiem attiecību un komunikācijas aspektiem sociālā darbā ar pieaugušām personām, kā arī tiks piedāvātas praktiskas darbnīcas, kurās būs iespēja apgūt vai atkārtot metodes, ko sociālais darbinieks pielieto savā ikdienas darbā ar pieaugušām personām.

Sociālo darbinieku Vasaras skolas tiek organizētas par valsts budžeta līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.