gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Piektdien, 14. februārī, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI) Ventspils ielā 53, plkst. 10 notiks preses konference par jaunu pakalpojumu bērniem un pusaudžiem, kas nonākuši krīzes situācijā – tiešsaistes konsultāciju jeb čatu ar bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 psihologiem.

Uzticības tālruņa uzkrātā pieredze liecina, ka daļai tālruņa klientu krīzes situācijā vēlamāka ir iespēja tiešsaistē rakstīt par savu problēmu, nevis tiešā komunikācijā to pārrunāt ar psihologu – konsultantu. Tādēļ sadarbībā ar Eiropas Komisijas projektu „SIC Latvia "Net-Safe" III” no šī gada ir ieviests jauns pakalpojums - tiešsaistes konsultācijas jeb čats. Čata logs meklējams VBTAI mājaslapas labajā apakšējā stūrī.  Čats darbojas darba dienās no pulksten 12 līdz 20, tas pieejams bez maksas un ir anonīms. Īpaša vērība čata konsultācijās tiks pievērsta arī interneta drošības jautājumiem.

Preses konferencē būs iespēja iepazīties ar čata darbību, izmēģināt tiešsaistes konsultāciju ar Uzticības tālruņa 116111 konsultantiem, kā arī uzzināt aktuālos datus par tālruņa darbu un tendencēm psiholoģiskās palīdzības sniegšanā nepilngadīgajiem.

Preses konferencē piedalīsies Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Liene Kauliņa – Bandere, VBTAI priekšnieka p.i., Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gorbunova, VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja un Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska.