25.novembrī no plkst.14.00 līdz plkst.17.00 Rīgas domes sēžu zālē Labklājības ministrija (LM) sadarbībā Rīgas domi un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu rīkoja trešo reģionālo semināru par projektu „Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā nestandarta darba laiku.

 

Seminārā piedalījās Rīgas pilsētas un citu Latvijas pilsētu uzņēmumu pārstāvji, Rīgas pilsētas pašvaldības pārstāvji un žurnālisti. Kopumā seminārā piedalījušas 25 privātās, valsts un pašvaldību organizācijas, t.sk. 12 privātie uzņēmumi (viņu starpā tādi lieli uzņēmumi, ka lielveikalu tīkli “Rimi” un “Maxima”, Citadele banka un vairāki citi nozīmīgie uzņēmumi), pašvaldības uzņēmumi, valsts akciju sabiedrības, biedrības, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca un Bērnu klīniskā slimnīca.

 

Seminārā LM, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta, pētījumu kompānijas “TNS Latvija” un starptautiskās lidostas “Rīga” Komunikācijas vienības eksperti uzstājās ar prezentācijām.

 

Semināra darba kārtība:

 

Seminārā uzņēmumi ar nestandarta darbalaika grafiku saņēma informāciju par projektu „Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā nestandarta darba laiku” un aicinājumu piedalīties projekta dalībnieku atlasē, organizējot elastīgu bērnu uzraudzības pakalpojumu savu darbinieku bērniem un saņemot līdzfinansējumu no projekta līdzekļiem.

 

Projekts ir pirmais Baltijas valstīs īstenojamais projekts darba un ģimenes dzīves saskaņošanai praksē, izmantojot subsidētus bērnu aprūpes pakalpojumus. Projekts ir līdzfinansēts Eiropas Savienības Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmas (EaSI PROGRESS) 2014.-2020.gadam ietvaros. Tā mērķis ir attīstīt elastīga laika bērnu aprūpes pakalpojumu vecākiem, kas strādā nestandarta darba laiku, izveidojot ilgtermiņa modeli šo pakalpojumu subsidēšanai un veicinot vecāku nodarbinātību un darba un ģimenes dzīves saskaņošanu.

 

Seminārā ar klātesošiem tika apspriestas vairākas ar bērnu aprūpes nodrošināšanu saistītas problēmas:

  • darba un ģimenes dzīves saskaņošanas stratēģijas un risinājumi Latvijas uzņēmumos
  • ārvalstu un Latvijas labas prakses piemēri
  • projekta priekšrocības un uzņēmumu ieguvumi projekta
  • bērnu aprūpes pakalpojuma praktiskās organizācijas jautājumi uzņēmumā
  • individuālās un kolektīvas bērnu aprūpes organizācijas formas
  • uzņēmumu atlases process projektam
  • uzņēmumu darbinieku anketēšana
  • uzņēmumu līdzfinansējuma proporcijas u.c.

1. Pētījumu kompānijas “TNS Latvija” Marketinga vadītājas Lauras Vendeles prezentācija “Izaicinājums darba devējiem – darba un ģimenes dzīves saskaņošanas nodrošināšana”
 

2. Projekta “Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā nestandarta darba laiku” ideja, metodoloģija, norise un priekšrocības, Maksims Ivanovs, Labklājības ministrija

3. Ilgtspējas indekss. Ģimenei draudzīgi komersanti, Dace Helmane,  Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts
 

4. TNS pieredze: darbinieku darba un ģimenes dzīves līdzsvars, Laura Vendele, Pētījumu kompānijas “TNS Latvija” Marketinga vadītāja
 

5. Ģimenei draudzīgs uzņēmums VAS ‘‘Starptautiskā lidosta ‘‘Rīga’’’’, Sarmīte Rinmane, Komunikācijas vienības vadītāja