Digitālā un vides piekļūstamība ir cilvēku ar invaliditāti brīvības un pilnīgu sociālo un ekonomisko iekļaušanu veicinoši faktori. Piekļūstamas vides un informācijas nodrošināšana ļauj droši, neatkarīgi, ērti un ar pārliecību cilvēkiem baudīt ikdienas aktivitātes un piedāvātās iespējas.

2023. gada 21. novembrī notika tiešsaistes pasākums “Vides un digitālās piekļūstamības perspektīva”, kurš norisinājās “Metodiskā atbalsta Eiropas Savienības fondu projektu īstenotājiem par vides un informācijas piekļūstamības nodrošināšanu” pasākuma ietvaros. Tiešsaistes pasākumu nodrošināja Labklājības ministrija, nodibinājums “Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”” un Accessible EU.

Tiešsaistes pasākuma laikā interesenti tika iepazīstināti ar piekļūstamības nozīmi sabiedrības līdzdalības nodrošināšanā, uzraudzību un novērojumiem Eiropas Savienības projektos, digitālo piekļūstamību, universālo dizainu, kā arī  ar to, kas ir Accesible EU un kā to izmantot Latvijā. Tāpat tiešsaistes skatītājiem un klausītājiem tika pastāstīts par Labklājības ministrijas izstrādāto vides un informācijas piekļūstamības pašnovērtējumu un tā pielietošanu.

 

Pasākuma moderators  – nodibinājuma “Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Pāsākuma viesi:

  • Edgars Korčagins, Latvijas Republikas Valsts kontroles  Piektās revīzijas departamenta direktors  – Piekļūstamības nozīme līdzdalības nodrošināšanā un pašvaldību loma.
  • Ļubova Micenko, Centrālā finanšu un līgumu aģentūras Veselības infrastruktūras attīstības projektu nodaļas vecākā eksperte –  Uzraudzība un novērojumi Eiropas Savienības projektos.
  • Pēteris Jurčenko, digitālās piekļūstamības eksperts un IT uzņēmuma “Turn Digital” vadītājs – Digitālā piekļūstamība.
  • Poļina Rožkova – Labklājības ministrijas Sociālās politikas plānošanas un attīstības departamenta referente – Vides un informācijas piekļūstamības pašnovērtējums.
  • Daina Podziņa – Accesssible EU un  European Disability Expertise (EDE) nacionālā eksperte, nodibinājuma “Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”” lektore  – Kas ir Accessible EU un kā to izmantot Latvijā?
  • Jurģis Briedis – nodibinājuma “Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”” vides pieejamības eksperts – Universālais dizians: kā domāt? Kā rīkoties?

 “Vides un digitālās piekļūstamības perspektīva”