garais logo

Š.g. 28. maijā Ministru kabinets ir apstiprinājis Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 4.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot vienlīdzīgu un savlaicīgu piekļuvi kvalitatīviem, ilgtspējīgiem un izmaksu ziņā pieejamiem pakalpojumiem; pilnveidot sociālās aizsardzības sistēmas, tostarp veicināt sociālās aizsardzības pieejamību; uzlabot ilgtermiņa aprūpes pakalpojumu pieejamību, efektivitāti un izturētspēju" 4.3.5.3. pasākuma "Sociālo pakalpojumu kvalitātes un efektivitātes paaugstināšana" īstenošanas noteikumi, kuru mērķis ir palielināt sociālo pakalpojumu pieejamību, kvalitāti un efektivitāti, veicinot cilvēka neatkarīgas dzīves iespējas un uzlabojot dzīves kvalitāti. Šie noteikumi ir būtisks solis ceļā uz labāku sociālās aprūpes sistēmu Latvijā, kas nodrošinās vienotus Sociālo pakalpojumu kvalitātes standartus iedzīvotājiem.

Projekta ietvaros paredzēts pilnveidot Sociālo pakalpojumu kvalitātes uzraudzības sistēmu, kā arī izstrādāt sociālo pakalpojumu efektivitātes novērtēšanas sistēmu daļai no valsts finansētajiem un līdzfinansētajiem sociālajiem pakalpojumiem Pilnveidojot sociālo pakalpojumu kvalitātes uzraudzības sistēmu, tiks veikta priekšizpēte, izstrādāti vispārīgās un specifiskās sociālo pakalpojumu kvalitātes uzraudzības sistēmas apraksti,  izstrādāts mācību saturs, tiks īstenoti izmēģinājumprojekti un izvērtēti izmēģinājumprojektu rezultāti. 

Tāpat tiks pilnveidota Labklājības ministrijas informācijas sistēma SPOLIS, lai tā atbilstu jaunajām kvalitātes un efektivitātes uzraudzības prasībām.

Lai veicinātu sabiedrības izpratni un informētību par ar sociālo pakalpojumu kvalitāti saistītiem jautājumiem, tiks organizēti informatīvi izglītojoši pasākumi un citas aktivitātes.

Projekta vadība un personāls šobrīd strādā pie projekta sagatavošanas un pieteikuma iesniegšanas Centrālā finanšu un līgumu aģentūrā.

Projekta mērķa grupa ir sociālo pakalpojumu sniedzēji un Labklājības ministrija, kas ciešā sadarbībā strādās pie šo standartu izstrādes un ieviešanas..

Pasākuma plānotais kopējais finansējums ir 7 200 000 euro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda Plus finansējums – 6 120 000 euro un valsts budžeta finansējums – 1 080 000 euro.

Pasākumu plānots īstenot līdz 2028. gada beigām.