Piektdien, 4. martā, labklājības ministrs Gatis Eglītis Viļņā piedalījās Baltijas Asamblejas Veselības, labklājības un ģimenes komitejas sēdē, kurā informēja Baltijas valstu parlamentu deputātus par Latvijas pasākumiem, lai uzņemtu Ukrainas bēgļus Latvijā un sniegtu viņiem visu nepieciešamo palīdzību.
Ministrs atzinīgi novērtēja gan ministru, gan ekspertu līmeņa sadarbību, operatīvi daloties ar pieredzi par atbalsta sniegšanu Ukrainas bēgļiem. Tāpat svarīga ir Baltijas valstu sadarbība un kopīga rīcība ar Poliju, kas pašlaik uzņem lielāko daļu Ukrainas bēgļu, sniedz viņiem visu nepieciešamo sākotnējo palīdzību un ar savu pieredzi palīdz citām Eiropas valstīm.
Divpusējā sarunā ar Lietuvas sociālās drošības un darba ministri Moniku Navickieni Gatis Eglītis uzsvēra ciešās Baltijas valstu un Polijas sadarbības nozīmību, kopīgi nosodot Krievijas iebrukumu Ukrainā un aicinot Eiropas Savienību, tās dalībvalstis un starptautiskos partnerus atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus – gan tos, kas devušies bēgļu gaitās uz citām Eiropas valstīm, gan tos, kas palikuši Ukrainā kara apstākļos.
“Mēs atzinīgi novērtējam ANO un Starptautiskās Sarkanā krusta komitejas līdzšinējo darbību, taču stingri iestājamies par steidzamu un aktīvu rīcību, lai palīdzētu cilvēkiem, kas ir Ukrainas teritorijā, iesprostoti Krievijas ielenkumā. Humanitārie koridori un sadarbība ar starptautiskajām humanitārajām organizācijām, kā Sarkanais krusts, Maltas ordenis, Caritas, ir ārkārtīgi būtiski šajā ārkārtējā situācijā,” uzsver labklājības ministrs.
Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sociālo lietu ministri šodien ir parakstījuši arī kopīgu paziņojumu par koridoriem humanitārās palīdzības nodrošināšanai Ukrainā, kas iesniegts atbildīgajām ANO struktūrām un Starptautiskajai Sarkanā krusta komitejai. Paziņojumā uzsvērta humanitāro koridoru steidzamā nepieciešamība, lai nodrošinātu drošas bēgļu gaitas un sniegtu humanitāro palīdzību - nepieciešamās pamata preces un medikamentus tiem cilvēkiem, kas paliek Ukrainā.
Publicēts: 04.03.2022.