Jaunumi

Esam apkopojuši faktus par Labklājības ministrijas janvāra nozīmīgākajiem darbiem. 

  1. Janvārī sociālā uzņēmuma statusu ieguvuši četri uzņēmumi, un šobrīd kopā Latvijā ir reģistrēti 242 aktīvi sociālie uzņēmumi.
  2. Apstiprināti Ministru kabineta noteikumi, lai nodrošinātu atbalstu mājokļu vides pielāgošanai cilvēkiem ar invaliditāti, kuriem ir kustību traucējumi, uzlabojot nodarbinātības iespējas un pieejamību pakalpojumiem. Kopumā būs iespējams veikt mājokļu vides pielāgošanu 263 cilvēkiem ar invaliditāti.
  3. Noslēgti 6 līgumi par projektu īstenošanu, kas paredz pensijas vecuma cilvēkiem izveidot jaunas ģimeniskai videi pietuvinātas aprūpes pakalpojumu sniegšanas vietas pašvaldībās. Tādējādi tiks sekmēta senioru neatkarīgas dzīves saglabāšana un to aprūpē iesaistīto ģimenes locekļu nodarbinātība.
  4. Noslēgts 31 līgums par projektu īstenošanu, kas paredz atbalsta pasākumus diskriminācijas risku novēršanai un vienlīdzīgu iespēju veicināšanu cilvēkiem, kuri pakļauti sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam, lai sekmētu iekļaušanos sabiedrībā un darba tirgū.
  5. Turpinās līgumu slēgšana par projekta īstenošanu, kas paredzēts uzlabot sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšanu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un pensijas vecuma cilvēkiem, tai skaitā cilvēkiem ar demenci. Kopumā līdz šim noslēgti 7 līgumi.
  6. Profesiju klasifikators ir papildināts ar jaunām profesijām: uzvedības analītiķis, uzvedības analītiķa asistents, uzvedības analītiķa supervizors, vecāku emocionālā atbalsta speciālists, peldbaseina/ peldvietas uzraugs/glābējs, atkarību psihiatrs, sterilizācijas (tehniskais) speciālists (ārstniecības atbalsta persona), ostas iekārtas aizsardzības virsnieka vietnieks, ostas aizsardzības virsnieka vietnieks un reitterapijas instruktors, savukārt kosmetologs tagad ir estētiskās medicīnas ārsts.