Jaunumi

Esam apkopojuši faktus par Labklājības ministrijas marta nozīmīgākajiem darbiem. 

  1. Paredzēts pilnveidot pensiju otrā līmeņa esošo regulējumu maksājuma pastāvīgās daļas ierobežojumam, paredzot samērīgu līdzsvaru apjoma radīto ietaupījumu sadalē starp līdzekļu pārvaldītājiem un dalībniekiem. To nosaka valdības akceptētās LM sagatavotās izmaiņas Valsts fondēto pensiju likumā. Par to vēl jālemj un jānobalso Saeimā.
  2. LM pārstāvju dalība Eiropas 2025. gada Nodarbinātības un sociālo tiesību foruma paneļdiskusijā ar prezentāciju par darba tirgu, algām un konkurētspēju, kā arī prasmēm un ietekmes novērtējumiem. Foruma attiecīgo diskusiju sesiju ieraksts: https://www.eusocialforum.eu/2025/replay
  3. Martā sociālā uzņēmuma statusu ieguvuši 7 uzņēmumi un šobrīd kopā Latvijā reģistrēti 253 aktīvi sociālie uzņēmumi.
  4. Notikusi Brīvprātīgā darba konsultatīvās padomes sēde, kurā Eiropas brīvprātīgā darba centra pārstāve sniedza ieskatu par brīvprātīgā darba tendencēm un labo praksi Eiropā. Sēdes materiāli: https://www.lm.gov.lv/lv/brivpratiga-darba-konsultativa-padome
  5. LM un tās padotības iestādēs uzņemta Uzbekistānas Sociālās aizsardzības valsts aģentūras delegācija, informējot par Latvijas pieredzi sociālās aizsardzības un darba tirgus politikas īstenošanā.
  6. Sociālās integrācijas valsts aģentūrā viesojies Ukrainas Veterānu lietu ministra vietnieks, iepazīstoties ar Latvijas pieredzi sociālās un profesionālās rehabilitācijas jomā, kas var noderēt, attīstot atbalstu Ukrainas cietušajiem kara veterāniem.
  7. Notikusi ikgadējā sociālā darba konference “Sociālā darba ētika: attiecības starp cilvēkiem”, lai dalītos ar zināšanām un pieredzi par sociālā darba ētikas nozīmi, savstarpējo attiecību veidošanu profesionālajā vidē un labās prakses piemēriem gan Latvijas, gan starptautiskā kontekstā.
  8. Noticis konkursa „Gada balva sociālajā darbā 2024” uzvarētāju apbalvošanas pasākums - jau divpadsmito gadu  godināti labākie sociālie darbinieki, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē.
  9. Apstiprināti noteikumi, kas paredz, ka ar Eiropas Savienības Kohēzijas politikas programmas finansējumu tiks pilnveidots paliatīvās aprūpes pakalpojums, paplašinot sociālās komponentes pakalpojumu pieejamību. Tas sekmēs vismaz 945 paliatīvā aprūpē esošu cilvēku neatkarīgas dzīves iespējas un dzīves kvalitātes saglabāšanu.
  10. Pielāgotas 10 sabiedriskās ēkas un 4 mājokļi, nodrošinot vides piekļūstamību sociālajiem pakalpojumiem un atbalstot  iedzīvotājus ar kustību traucējumiem. Tas īstenots ar Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna finansējumu
  11. Turpmāk vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojums ir jāapgūst 6 mēnešu laikā no tiesas lēmuma par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. To nosaka grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas precizē arī minētā pakalpojuma saņemšanas, apmaksas, izpildes, pārtraukšanas un izbeigšanas kārtību
  12. LM izmaksājusi vienreizēju sociālo pabalstu ģimenei par trīnīšu piedzimšanu.