Preses relīzes

Labklājības ministrs Gatis Eglītis otrdien, 7. jūnijā, piedalās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Nodarbinātības ministru sanāksmē Parīzē, Francijā.

OECD Nodarbinātības ministru sanāksmē, kas notiek reizi sešos gados, tiks apstiprinātas vadlīnijas tālākam organizācijas darbam nodarbinātības politikas jomā. OECD valstu nodarbinātības ministri aicina OECD uzraudzīt un vērtēt darba tirgus attīstības tendences un rīcībpolitikas atbildes pēc-pandēmijas laikā, palīdzēt veidot proaktīvas prasmju pilnveides programmas, atbalstīt efektīvu jauniešu politiku izstrādi, kā arī mazināt nevienlīdzību.

Labklājības ministrs piedalīsies plenārsesijā par darba tirgus attīstību pēc COVID 19 pandēmijas. Tāpat ministrs piedalīsies diskusiju sesijā par digitālās transformācijas ieguvumiem un riskiem darbā tirgū un digitālo tehnoloģiju, kā arī mākslīgā intelekta ietekmi uz nodarbinātības iespējām un nodarbinātības formu attīstītību, paplašinoties attālinātajam darbam un platformu darbam.

Labklājības ministrs Gatis Eglītis: “Digitālā transformācija ietver ražošanas un pakalpojumu automatizāciju un digitalizāciju, un tādu pakalpojumu platformu kā, piemēram, Bolt, Wolt un Airbnb attīstību, kā arī mākslīgā intelekta arvien plašāku izmantošanu. Arvien pieaug digitālās transformācijas ietekme uz darba tirgu. Valstu valdībām jāveicina digitālo risinājumu izmantošana, vienlaikus nodrošinot, ka ieguvumi no digitālas transformācijas sasniedz visas iedzīvotāju grupas. ”

Ņemot vērā Krievijas uzsākto karu Ukrainā, atsevišķa ministru sanāksmes sesija veltīta Krievijas kara Ukrainā seku mazināšanai un pasākumiem Ukrainas bēgļu atbalstam un integrācijai.

Pasākumā piedalās OECD valstu nodarbinātības ministri, OECD kandidātvalstu un stratēģisko partneru pārstāvji, kā arī organizācijas sociālie partneri un citas starptautiskās institūcijas. Vairāk informācijas par pasākumu: https://oecd-events.org/employment-ministerial-2022/en

OECD ir starpvaldību organizācija, kuras sastāvā ir 38 attīstītākās pasaules valstis. OECD misija ir veicināt rīcībpolitiku izstrādi, kas uzlabotu ekonomisko un sociālo labklājību cilvēkiem visā pasaulē.

Latvijas piedalīšanās OECD regulārajos pētniecības apskatos ļauj novērtēt Latvijas progresu salīdzinājumā ar citām valstīm, un iegūtie dati ir nozīmīgs ieguldījums uz pierādījumiem balstītas politikas izstrādē.