Valoda veido profesiju vai profesionāļi valodu? Ko nozīmē profesionāla sociālā darba valoda un kāda ir tās loma sociālā darba prestiža veidošanā? Kāpēc sociālā darba kopienai bija nepieciešama jauna Sociālā darba vārdnīca?
Literatūrkritiķe Anda Baklāne reiz teikusi, ka valoda ir visur, esam ar to saskarsmē ik brīdi, tā skar visus eksistences līmeņus no dekoratīvās virspuses līdz psihes dzīlēm; kopienām tā ir pagātnes mantojums, identitātes stūrakmens, nākotnes garants.
18. augustā aicinām uz tiešsaistes diskusiju “Profesionālā valoda sociālajā darbā”, kurā diskutēsim par profesionālās valodas lomu sociālā darba prestiža veidošanā, un, kā tā mijiedarbojas ar sociālā darbinieka ētikas kodeksu. Diskutēsim par profesionālās sociālā darba valodas nozīmi studiju procesā un pētniecībā, par valodas spēku sarunā ar klientu un par klientu. Runāsim par nevārdu lietošanu sociālajā darbā, un lielākajiem izaicinājumiem veidojot Sociālā darba vārdnīcu.
Diskusijā “Profesionālā valoda sociālajā darbā”, kas notiks 18. augustā plkst.15.00, tiešsaistē, sarunāsimies ar LU doktoranti, LU Latviešu valodas institūta zinātnisko asistenti, biedrības "Dauna sindroms Latvija" līdzdibinātāju Velgu Polinsku, Rīgas Sociālā dienesta sociālo darbinieci darbā ar ģimenēm ar bērniem Vitu Redenku un vienu no Sociālā darba vārdnīcas autorēm Vitu Rogu-Vailzu
Diskusiju moderēs sociālā darba pētniece, vecākā docētāja LU un RSU sociālā darba programmās Liesma Ose.
Diskusijas tiešraide skatāma: https://fb.me/e/3IiozRars un Labklājības ministrijas mājaslapā, pēc diskusijas, būs pieejams arī tās videoieraksts.
Pasākums tiek organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros. Projekts uzsākts 2015. gada aprīlī un turpināsies līdz 2023. gada decembrim.