Preses relīzes

Labklājības ministrija (LM) no 30. novembra līdz 6. decembrim organizē Sociālās uzņēmējdarbības nedēļu ar moto “Radām pievienoto vērtību!”. Lai veicinātu izpratni par sociālo uzņēmējdarbību Latvijā, tiks rīkotas tiešsaistes meistarklases un forums, kuros sniegs praktiskus padomus sociālās uzņēmējdarbības sākšanai un veiksmīgākai darbībai šajā nozarē.

Sociālā uzņēmējdarbība nozīmē ražot preces vai sniegt pakalpojumus, lai risinātu kādu sociālo problēmu vai radītu nozīmīgu sociālo labumu sabiedrībai. Lai iepazīstinātu plašāku sabiedrības daļu ar sociālo uzņēmējdarbību kā īpašu saimnieciskās darbības veidu, izglītotu un informētu par to, kā ar sociālo uzņēmējdarbību var sniegt sociālu labumu sabiedrībai, LM arī šogad aicina piedalīties Sociālās uzņēmējdarbības nedēļas pasākumos.

Tiešsaistes meistarklasēs un forumā piedalīsies Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas, ALTUM, Labklājības ministrijas, sociālo uzņēmumu pārstāvji un vieslektori.

Programma

30. novembrī plkst. 11.0012.30
Tiešsaistes meistarklase “Pieci soļi, kā uzsākt sociālo uzņēmējdarbību savā pilsētā”

1. decembrī plkst. 11.0012.30
Tiešsaistes meistarklase “Praktiski padomi, kā atrast savu klientu”

2. decembrī plkst. 11.0012.30
Tiešsaistes meistarklase “Laužot biznesa kanonus: sociālā uzņēmējdarbība kā tautsaimniecības un sabiedrības ilgtspējas instruments”

3. decembrī plkst. 11.0012.30
Tiešsaistes forums “Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā: iespējas un ieguvumi”

Meistarklases un forumu būs iespējams vērot tiešsaistē Labklājības ministrijas tīmekļvietnes www.lm.gov.lv sadaļā “Jaunumi” vai Facebook kontā.

Divu gadu laikā, kopš Latvijā ir spēkā Sociālā uzņēmuma likums, ir reģistrēti 128 sociālie uzņēmumi. Vairums (71 %) darbojas Rīgā un Pierīgā, savukārt Kurzemē – 13 %, Vidzemē – 6 %, Zemgalē – 5 % un Latgalē – 5 % sociālo uzņēmumu.

Visvairāk ir darba integrācijas sociālo uzņēmumu (25 %), kas izveido darbvietas sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem. Sociālie uzņēmumi darbojas arī izglītības (21 %), sporta un veselības (15 %) nozarēs, vides aizsardzības jomā (4 %), veido iekļaujošu pilsonisko sabiedrību un nodrošina kultūras daudzveidību (12 %), sniedz sociālos pakalpojumus (6 %).