Labklājības ministrija projekta “Profesionāla un mūsdienīga sociālā darba attīstība” ietvaros no 9. līdz 11. augustam Tīnūžos, Ogres novadā, organizēja pirmo vasaras skolu augstskolu sociālā darba studiju programmu pasniedzējiem un studējošajiem “Sociālais darbs daudzveidīgās kopienās”.
Sociālais darbs kopienā ir aktuāls, jo sabiedrības sociālās problēmas nevar atrisināt, tikai individuāli strādājot ar klientu. Sociālais darbs kopienā kā strukturāla sociālā darba piemērs tiecas gan novērst problēmu cēloņus lokālā mērogā, gan mainīt kopienā cilvēku attiecības uz labu – cieņas, cilvēcības, savstarpēja atbalsta un sadarbības virzienā.
“Mūsu projektā sekmējam ne vien sociālā darba praktiķu, bet arī sociālā darba studiju programmu pasniedzēju un studējošo izaugsmi kopdarbībā. Mācīšanās un darbošanās kopā būtība ir palīdzēt kopienas locekļiem sasniegt augstāku labklājības līmeni, paaugstināt pašorganizēšanās prasmes, kā arī uzņemties atbildību pašiem par savu rīcību un apkārtējo vidi”, informē projekta vadītāja Agnese Bīdermane.
Vasaras skolas mērķis bija iepazīstināt ar metodiku “Sociālais darbs kopienā” un praktiski piedzīvot, apgūt sociālā darba kopienā metodes, lai iegūtās zināšanas un prasmes varētu izmantot, veidojot un attīstot specializāciju “Kopienas sociālais darbinieks” Latvijas augstskolu sociālā darba studiju programmās.
Dalībnieki iepazinās ar metodikas “Sociālais darbs kopienā” teorētisko ietvaru un kopienu sociālo darbinieču pieredzi Daugavpilī, Ādažos un Cēsīs. Par Somijas sociālā darba kopienā situāciju stāstīja vieslektori no Tamperes universitātes un Parkanmā pašvaldības Jonasa Kivirantas un Evi Māri Mietinenas, kas sniedza sociālā darba kopienā metodoloģijas un ētikas pamatojumu, gan arī atklāti stāstīja par prakses vietām un metodēm.
Vasaras skola tika organizēta Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.-2027. gadam Eiropas Sociālā fonda Plus 4.3.5.4. pasākuma projekta “Profesionāla un mūsdienīga sociālā darba attīstība” ietvaros.
Projekta “Profesionāla un mūsdienīga sociālā darba attīstība” mērķis ir uzlabot sociālā darba kā profesijas un cilvēkzinātnes nozares kvalitāti un sekmēt cilvēku aktuālām vajadzībām atbilstošu sociālo pakalpojumu pieejamību, ieguldot sociālajā jomā strādājošo speciālistu profesionālajā pilnveidē, kā arī uzlabojot sociāla darba studiju kvalitāti.