2024. gada 1. jūlijā par Eiropas Savienības Padomes prezidentvalsti (2024. gada 1. jūlijs – 31. decembris) kļuva Ungārija.

Ungārijas prezidentūra plāno pievērst uzmanību tādiem jautājumiem kā darbaspēka trūkums, esošo darbaspēka rezervju iesaiste darba tirgū, kā arī līdzdalības darba tirgū veicināšanai.

Nodarbinātības jomā plānots pieņemt Padomes secinājumus par neizmantotā darbaspēka potenciālu ES. Īpaša uzmanība tiks pievērsta gan tam, lai sekmētu jauno darbinieku integrāciju darba tirgū, gan risinātu izaicinājumus, ar kuriem saskaras vecāka gadagājuma cilvēki, lai tie ilgāk varētu būt nodarbināti. Vienlaikus, ņemot vērā elastīgu nodarbinātības formu izplatību, uzmanība tiks pievērsta ģimenes un darba dzīves saskaņošanai, darba videi un nodarbinātības kvalitātei. Prezidentvalsts plāno arī stiprināt publisko nodarbinātības dienestu lomu.

Attiecībā ar esošajiem priekšlikumiem Prezidentūra plāno pabeigt grozījumus Eiropas uzņēmumu padomju direktīvā, turpināt stažēšanās direktīvas un ieteikuma izskatīšanu, kā arī uzsākt diskusijas par plānoto priekšlikumu par tiesībām atslēgties un teledarbu.

Ungārijas prezidentūra arī sniegs savu pienesumu regulas, ar kuru izveido Eiropas Darba iestādi, īstenošanas novērtēšanā, turpinās Eiropas semestra ciklu, kā arī plāno diskusijas par nodarbinātības pamatnostādņu pārskatīšanu.

Savukārt darba aizsardzības kontekstā plānots pievērst uzmanību Darba aizsardzības stratēģijas īstenošanai.

Sociālās politikas jomā galvenā uzmanības tiks pievērsta personu ar invaliditāti sociālajai iekļaušanai, par ko plānots sagatavot arī Padomes secinājumus. Vienlaikus Padomes secinājumi ir plānoti arī par piekļuvi kvalitatīviem pakalpojumiem. Prezidentūra arī plāno turpināt diskusijas par sociālās drošības koordinācijas regulu pārskatīšanu.

Nākamā pusgada laikā uzmanība tiks pievērsta arī garīgās veselības jautājumiem ar īpašu uzsvaru uz sievietēm. Vēl vienlīdzīgu iespēju un dzimumu līdztiesības jomā plānots sekmēt darba un ģimenes dzīves saskaņošanu, ņemot vērā starppaudžu sadarbību un solidaritāti. Prezidentūra arī cer virzīties uz priekšu sarunās par vienlīdzīgas attieksmes direktīvu.

Ungārijas prezidentūras mājas lapa.