Vai un kā sociālajos tīklos veidotais sociālā darbinieka tēls, un sociālajos tīklos publiskotais saturs ietekmē sabiedrības viedokli par sociālā darba profesiju?
Kā sociālajam darbiniekam reaģēt uz informāciju par klientu sociālajos tīklos? Vai draudzība ar klientu sociālajos tīklos nav šķērslis objektīvam situācijas novērtējumam un sociālā atbalsta sniegšanai?
Laikā, kad sabiedrībā ir ilgstoši paaugstināti stresa apstākļi un informācija, kuru iegūstam no dažādiem kanāliem, ir pretrunīga un pārsātina mūsu ikdienu, īpaši svarīgi ir izvērtēt informācijas saturu, ar kuru dalāmies sociālajos tīklos. Tāpat svarīgi ir saskatīt robežu, kur mūsu privātās rīcības ietekmē pašu profesionalitāti un profesijas tēlu kopumā.
Labklājības ministrija projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros regulāri tiek organizētas tematiskās diskusijas, kuras veltītas dažādiem aspektiem, kam ir būtiska ietekme uz sociālā darba speciālistu profesionalitāti un sociālo dienestu darba efektivitāti. Šoreiz meklēsim atbildes uz jautājumiem par sociālā darbinieka un sociālo tīklu mijiedarbību.
Diskusijā “Sociālo tīklu (ne)tikumi sociālajā darbā”, kas notiks 26. augustā plkst.11.00 tiešsaistē, sarunāsimies ar Latvijas Sociālo darbinieku biedrības pārstāvi, sociālo darbinieci Gitu Niedrīti, nodibinājuma "Centrs Dardedze" sociālo darbinieci Janetu Bokalderi un Kristīnu Sprūdžu, saskarsmes un ētikas eksperti. Diskusiju vadīs RSU pasniedzējs, filozofs, bioētikas un medicīnas ētikas eksperts Ivars Neiders.
Diskusijas tiešraide skatāma: https://youtu.be/gQmR0Vz54dE. Labklājības ministrijas mājaslapā. Pēc diskusijas būs pieejams arī tās videoieraksts.
Pasākums tiek organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros. Projekts uzsākts 2015. gada aprīlī un turpināsies līdz 2023. gada decembrim.