Preses relīzes

Par cilvēka saredzēšanu, cilvēku satikšanos, atbalsta sniegšanu ģimenei un mijiedarbību starp cilvēku un kopienu – par to piektdien, 10. Septembrī, būs runa sociālā darba konferencē “Cilvēks. Ģimene. Kopiena.” Tā notiks tiešsaistē no Latvijas Universitātes Botāniskā dārza.

Jau septīto gadu pēc kārtas Labklājības ministrijas projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros uz skatuves kāps sociālā darba praktiķi, valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvji, un līdzcilvēki, kuru dzīves iedvesmo! Konference būs skatāma no plkst. 10.00 - https://www.youtube.com/watch?v=QxnBZBTy9vM.

Konferences pirmā daļa būs veltīta cilvēkam, kā vērtībai, kurā bijušais sistēmas bērns Karīna Pētersone stāstīs, cik nozīmīgs ir mūsu katra skatījums uz līdzcilvēkiem. Par to vai programma jaunietim ir sods vai iespēja runās biedrības “Latvijas Samariešu apvienība” pārstāve Maija Bērziņa, bet risinājumus par dizaina domāšanas principu integrēšanu sociālajā darbā piedāvās Inita Pauloviča no Valsts kancelejas.

Konferences otro daļu veltīta mūsdienu mainīgās ģimenes realitātei. Par statistiku un antropoloģisko skatījumu, kas saistīti ar ģimenēm mūsdienu Latvijā runās pētniece, sociālās antropoloģijas pasniedzēja Ilze Mileiko, bet par tēva lomu šodienas ģimenē dalīsies biedrības “Tēvi” pārstāvis Lauris Bokišs.

Konferences trešā daļa šogad veltīta sociālajam darbam ar kopienu, sociālā darbinieka lomai un vietai pašvaldībā, kā arī sadarbības iespējām vietējās kopienas labklājības veidošanā. Paredzētas arī sociālās uzņēmējdarbības pārstāvju pārdomas par šīs jomas attīstību un piedāvājumu mazaizsargāto grupu atbalstam. Par to, kā caur laikmetīgo deju stiprināt kopienu, dalīsies sociālā mākslas projekta “Mana brīvība un piederība” un izrādes “Un pēkšņi gulbji!” dalībniece, sociālā darbiniece Rudīte Ādamsone un viena no projekta veidotājām, biedrības “LAUKKU” pārstāve Inta Balode.

Konferences ieraksts pēc tās norises būs skatāms Labklājības ministrijas mājaslapā.

Konference tiek organizēta Eiropas Sociālā fonda projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros. Projekts uzsākts 2015. gada aprīlī un turpināsies līdz 2023. gada decembrim.